Blog

Budowa masy mięśniowej – przydatne informacje

Pośród ekspertów panuje stwierdzenie, iż podczas redukcji tkanki tłuszczowej, wykształcenie suchej masy mięśniowej nie należy do możliwych. Organizm, który jest wyraźnie nastawiony na gubienie kilogramów i autentyczne odchudzanie ma faktycznie kłopot z gromadzeniu ich w innych partiach ciała.

Budowa masy mięśniowej polega na zupełnie innym założeniu, a mianowicie na ćwiczeniach, które wymuszają nadbudowywanie poszczególnych elementów mięśni oraz ich wzmocnieniu, jak również ważne jest to, co spożywamy i w jakich ilościach. Nieprawidłowo odżywiony organizm nie jest w stanie wytworzyć energii, która zrekompensuje straty. Dlatego też podstawą ćwiczeń siłowych jest zwiększenie kalorii, wówczas musimy spożywać ich więcej, niż nam potrzeba.

Przy odchudzaniu obniżamy kaloryczność posiłków i nie spożywamy zbędnych kalorii wraz z energią, która zostałaby użyta do wytworzenia nowych tkanek. Połączenie odchudzania z budową ciała jest niezwykle trudne. By budowa masy mięśniowej przebiegła prawidłowo należy organizmowi dostarczyć dużą ilość substancji odżywczych, w przeciwnym razie doprowadza się do potreningowego katabolizmu, czyli spalania mięśni. Takiego rodzaju trening nie da pozytywnych rezultatów, a dodatkowo wpłynie destrukcyjnie na mięśnie.