Blog

Ornityna – jak wybrać najlepszy suplement?

Ornitynę zalicza się do aminokwasów endogennych, a mianowicie związków syntezowanych przez organizm. To jeden z 20 fundamentalnych aminokwasów, które wytwarzają białka. Ornityna nie należy do popularnych, ale jej działanie ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Najważniejsze aminokwasy należy w większości przyjmować w postaci suplementów, aby organizm był w ciągłej dobrej kondycji. Zwłaszcza u osób, które nadmiernie są aktywne fizycznie, wówczas zapotrzebowanie rośnie wraz ze spadkiem aminokwasów w organizmie. Cykl mocznikowy to także jeden z ważnych procesów ornityny. Suplementy z jej zawartością przyczyniają się do większej wytrzymałości narządu ruchu, a także ograniczają ryzyko pojawiania się kontuzji w postaci mechanicznych uszkodzeń, czy też strukturalnych ubytków.

Pomimo korzyści, jakie ma ornithine przez wiele osób nie jest brana pod uwagę, jako priorytetowy składnik suplementów. Niestety wpływ na takie postrzeganie ma fakt, iż niewiele przeprowadzono badan potwierdzających jednoznaczne działanie tego składnika na osoby uprawiające sport. Pomimo tego, ornityna jest częstym składnikiem wielu specyfików.

Możliwość komentowania Ornityna – jak wybrać najlepszy suplement? została wyłączona