Blog

Aminokwasy – czy warto kupić glicynę?

Aminokwasy to składniki, które mają niemały wpływ na rozwój ludzkiego i nie tylko organizmu. W tym tekście skupimy się jednak tylko na znaczeniu ich z punktu widzenia człowieka, a dokładniej rzecz ujmując osób trenujących na siłowni lub praktykujących inne aktywności. W naturze występuje szereg aminokwasów, lecz w niniejszym tekście skupimy się na jednym. Chodzi tu mianowicie o glicynę.

Ten aminokwas charakteryzuje się bardzo prostą strukturą, która pozwala włączać mu się do łańcuchów białkowych. Jednocześnie pozostawia on wolną przestrzeń dla znacznie większych aminokwasów. Zdolność ta jest niezwykle przydatna z punktu widzenia pewnych funkcji organizmu. Warto dodać, że glycine jest również prekursorem kreatyny, a ta jak wiadomo jest przydatna podczas kształtowania się DNA i RNA.

Warto stosować ten aminokwas, ponieważ ma on szereg korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Aminokwasy te świetnie niwelują zmęczenie, zaburzenia snu. Jednak zdecydowanie najbardziej znany jest ten aminokwas z uwagi na fakt korzystnego wpływu na rozwój tkanki mięśniowej. Co więcej, Glicyna działa też osłonowo i naprawczo na ścięgna oraz stawy.

Możliwość komentowania Aminokwasy – czy warto kupić glicynę? została wyłączona