Blog

Wysokiej jakości cytrulina i arginina

Każdy aktywnie żyjący człowiek w jakimś okresie swojego życia zaczyna stosować suplementację różnych składników odżywczych. Wynika to z potrzeby uzupełnienia ich braków w diecie albo też możliwość pozyskania większych ilości danego składnika np. podczas intensywnego wysiłku.

Wśród różnych suplementów bardzo dużą grupę stanowią aminokwasy. Bardzo istotna w ich kontekście jest suplementacja zewnętrzna, ponieważ nie jesteśmy w stanie części z nich wytworzyć samodzielnie. Zatem nasuwa się jasny wniosek, że trzeba sięgnąć po zewnętrzne źródła. W tej kategorii skupimy się na konkretnie dwóch typach aminokwasów. Chodzi tutaj mianowicie o citrullinę oraz argininę. W przypadku tego pierwszego aminokwasu jesteśmy w stanie w krótkim czasie pozbyć się uczucia zmęczenia po ćwiczeniach na wytrzymałość oraz siłę.

Warto też dodać, że citrulline to doskonała ochrona przed niebezpieczeństwami dla układu krążenia. Jest to też aminokwas poprawiający stan erekcji, kiedy jej spadek ma przyczynę w zbyt wysokim ciśnieniu krwi. Natomiast drugi z wymienionych tu aminokwasów, czyli arginine znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w sportach tlenowych i beztlenowych. Nauka jednak dąży to tego, aby wykazać jej znacznie szersze zastosowanie w kontekście wpływu na ludzki organizm.

Możliwość komentowania Wysokiej jakości cytrulina i arginina została wyłączona