Blog

Dostarcz aminokwasy wybierając lysine

Masa człowieka składa się w 25% z białka, które ulega cały czas przemianom, rozpadowi oraz odbudowie. Proces ten uzależniony jest przede wszystkim od tego, w jakiej ilości dostarczane są organizmowi aminokwasy, gdyż należą do podstawowego budulca wszystkich białek. W skład organizmu ludzkiego wchodzi 20 różnych aminokwasów.

Przez nieskończoną liczbę kombinacji oraz dzięki różnorodnej masie cząsteczkowej powstaje duża ilość białek, a każde z nich ma swoje własne przydzielone funkcje. Niektóre z nich budują tkanki mięśni i kości, paznokci oraz włosów, inne z kolei odpowiadają za procesy metaboliczne i transportują substancje odżywcze. Ponadto pełnią funkcje hormonów i oczywiście czynników wzrostu. Ich rola polega również na obronie immunologicznej.

Ciało człowieka nie ma zdolności jednak syntetyzować 8 aminokwasów, do których zaliczamy między innymi lysine. Z tego powodu należy dostarczać brak poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę. Nazywane są aminokwasami egzogennymi, jak również niezbędnymi. Lizyna bierze udział w produkcji białek budujących kości i mięśnie. Wspomaga zatrzymać młodość na dłużej oraz zgrabną sylwetkę.

Możliwość komentowania Dostarcz aminokwasy wybierając lysine została wyłączona